آیا واقعا شارژ سریع برای باتری ضرر دارد؟این سوالیست که همه ی کاربران از خود می پرسند

شارژ سریع

آیا شارژ سریع ضرر دارد؟

به طور قطع نمیتوان گفت بلی زیرا هیچ مدرکی دال بر این نیست که شارژ سریع ضرر دارد بنابراین در مواقعه ضروری از آن استفاده کنید چرا که شما میتوانید در عرض چند دقیقه باتری خود را با این نوع شارژ بی نیاز از شارژ کنید.

ولی پیشنهاد میشود از آن به مدت زیاد استفاده نکنید زیرا شارژ سریع باعث گرم شدن باتری میشود و باتری با گرم شدن خراب و بی فایده میشود.. شارژ سریع به طور نامحسوس و غیر مستقیم ضرری به باتری میرساند و از عمر 2 سال آن کاست میکند.

به هر حال سعی کنید حتما مدل شارژر سریعی که خریداری می کنید با مدل باتری و گوشی تون ساز گاری داشته باشه برای مثال :

گلکسی اس 6 باتری لیتیوم یونی داره. پس باید فست شارژر لیتیوم یونی از نوع سامسونگ بگیرید.همچنین در اصالت این کالا هم دقت کنید زیرا اگر اصلی نباشد موجب منفجر شد گوشی می شود.

مزایا :

سریع شارژ شدن گوشی


معایب :

اگر مرغوب نباشد به گوشی آسیب می زند


جمع بندی

  • به نظر تیم دیجیت هیچ ایرادی نمی توان از شارژ سریع گرفت و هیچ مشکلی بر گوشی شما وارد نمی کند و ما آن را پیشنهاد می کنیم. اما هنوز استفاده از این مکانیسم یک استاندارد نشده.

شارژ بی سیم

شارژ بی سیم نه تنها برای باتری ضرر ندارد بلکه باعث میشود باتری در دمای کمتر شارژ شود و بیشتر عمر کند.. زیرا ولتاژ شارژر بی سیم کمتر از شارژر  معمولی گوشی است و هرچه ولتاژ کمتر گرما هم کمتر..

شارژ بی سیم شما باید اصلی باشد که خیلی داغ نشود،زیرا اگر داغ شود باعث میشود قاب پشتی گوشی بسوزد یا حتی فرو برود.


مزایا :

عمر باتری را زیاد می کند

سوکت شارژر را سالم نگه می دارد

باتری داغ نمی شود


معایب :

کمی باتری دیرتر شارژ می شود


جمع بندی

  • از شارژر بی سیم حتما برای گوشی خود استفاده کنید زیرا هیچگونه ضرری به دستگاه شما وارد نمی کند ، بلکه باعث عمر بیشتر باتری میشود

خوب نظر شما چیست ؟ مدارک و شواهد خود را در قسمت نظرات به ما شرح دهید