با توجه به برچسب قیمت اندکی کمتر از 500 دلار، سیک کامپکت‌پرو تنها یک گجت اسباب بازی نیست و نسبت به بیشتر دوربین های حرارتی مورد استفاده در بخش هایی مانند ساخت و ساز مقرون به صرفه‌تر است.

 سیک کامپکت‌‌پرو، گجت کوچکی است که کاربر می تواند آن را به گوشی هوشمند متصل کرده و به سرعت قابلیت های تصویربرداری حرارتی را به دستگاه خود اضافه کند. گوشی هوشمند کت S60 دارای دوربینی با قابلیت تصویربرداری حرارتی است اما گجت جدید سیک این امکان را برای افرادی که دوست دارند از چنین ویژگی در گوشی هوشمند کنونی خود برخوردار شوند، فراهم می کند. سیک کامپکت‌پرو نخستین افزونه دوربین حرارتی است که از یک آرایه حسگر ۳۲۰ در ۲۴۰ بهره می برد.
سیک کامپکت‌پرو کمتر از نیم اونس (۱۴ گرم) وزن دارد و می تواند به دستگاه های اندرویدی و iOS متصل شود. یک اپلیکیشن اختصاصی به کاربران اجازه می دهد تصویری حرارتی را از دریچه حسگر این گجت از منفی ۴۰ تا ۶۲۵ درجه فارنهایت و از فاصله ۱,۸۰۰ فوتی (۵۴۹ متری) مشاهده کنند. لنز این گجت به دوربین حرارتی یک میدان دید ۳۲ درجه می دهد.
با توجه به برچسب قیمت اندکی کمتر از ۵۰۰ دلار، سیک کامپکت‌پرو تنها یک گجت اسباب بازی نیست و نسبت به بیشتر دوربین های حرارتی مورد استفاده در بخش هایی مانند ساخت و ساز مقرون به صرفه‌تر است. اپلیکیشن این گجت در آینده یک بروزرسانی را دریافت خواهد کرد که امکان ذخیره عکس های حرارتی در قالب فایل رادیومتری را نیز می دهد.
به گفته تریسی بنسون، معاون بازاریابی جهانی شرکت سیک، ابزارهای تصویربرداری حرارتی عملکرد بالا محصولاتی گران قیمت، با قابلیت حمل دشوار و توسط افراد کمی در تاسیسات صنعتی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. این در شرایطی است که تصویربرداری حرارتی یکی از مهمترین فناوری های سنجشی برای جلوگیری از خسارت های سنگین، افزایش بهره‌وری، و کمک به جلوگیری از ایجاد موقعیت هایی خطرناک است. اگر این فناوری با ارائه کیفیت تصویربرداری عملکرد بالا در دستگاه هایی با قابلیت حمل بالا مقرون به صرفه‌تر شود امکان کشف سریع‌تر و آسان‌تر مشکلات فراهم شده و ما در ماموریت خود موفق بوده ایم.
پیش از این، شرکت سیک دوربین حرارتی سیک را روانه بازار کرده بود که نسخه جدید سیک کامپکت‌پرو از وضوح بالاتر و طراحی کوچکتر نسبت به آن بهره می برد اما با قیمتی اندکی گران‌تر روانه بازار می شود.

منبع : Mobna.com