مجموعه‌کتاب‌های هری‌پاتر به پایان رسیده‌اند و فیلم‌های همه‌ی کتاب‌ها هم ساخته‌ شده‌اند. در این موضوع که شکی نیست. اما چرا وقتی این مجموعه هنوز طرفدار پروپاقرص و سینه‌چاک دارد، ساختن فیلم درباره‌ی آن را متوقف کنیم؟ در واقعیت هم همان‌طور که می‌دانید، این اتفاق نیفتاده و همین حالا از دنباله‌ی در حال ساخت هری پاتر با نام «جانوران شگفت‌انگیز و زیست‌گاه آن‌ها» خبر داریم. اما به غیر از این ظاهرا طولی نمی‌کشد که نمایش دیگری در دنباله‌ی ماجراهای هری پاتر با نام «هری پاتر و بچه‌ی نفرین‌شده» پا به عرصه می‌گذارد.

شرکت فیلم‌سازی براداران وارنر به‌تازگی نام تجاری «هری پاتر و بچه‌ی نفرین‌شده» را در بریتانیا ثبت کرده‌اند.

حتی اگر علاقه‌ای به دنبال کردن اخبار مربوط به یک نمایش نداشته باشید و بیش‌تر طرفدار فیلم باشید، وقتی بشنوید شرکت فیلم‌سازی براداران وارنر به‌تازگی نام تجاری «هری پاتر و بچه‌ی نفرین‌شده» را در بریتانیا ثبت کرده‌اند، احتمالا دوست دارید بیش‌تر درباره‌ی آن بدانید. این‌طور که معلوم است شرکت برادران وارنر می‌خواهد نمایش را تبدیل به فیلم کنند تا در سراسر دنیا قابل‌عرضه باشد.

گفته می‌شود ثبت این نام توسط خود جی. کی رولینگ، خالق هری‌ پاتر صورت گفته است. البته طبق قانون ثبت نام و علامت تجاری، این کار می‌تواند به این دلیل صورت بگیرد که ثبت‌کننده «قصد» داشته باشد بعدها از آن استفاده کند؛ به‌عبارتی ممکن است عملی کردن ایده سال‌ها طول بکشد یا اصلا انجام نشود. با ثبت این نام فعلا تنها از این‌که فرد دیگری فیلمی با این نام بسازد، جلوگیری شده است و بنابراین تضمینی برای ساخت فیلم «هری پاتر و بچه‌ی نفرین‌شده» وجود ندارد.